Elektryczne obroże

Tresura psa | Elektryczna obroża | Szkolenie psów


Ustrzeż swojego psa od pcheł i kleszczy!

Zarówno w dawnych czasach jak i obecnie wszelkiego rodzaju pasożyty mogą przenosić różne choroby zwierzętom. Zmorą dla Naszych pupili są pchły i kleszcze. Przeniesione choroby przez te pasożyty mogą dla Naszego pupila skończyć się nawet tragicznie. W ostatnich lachach w Polsce coraz częściej dochodzi do zakażeń właśnie ze strony kleszczy, ponieważ jest ich coraz więcej, a do tego coraz większa grupa z nich jest zarażona. Najbardziej wzmożona ilość kleszczy w pobliskich parkach i lasach występuje w okresie wiosenno-letnim oraz letnio-jesiennym. Kleszcze mogą przenosić zarówno krętki Borelii jak i wirusy WZM. Zagrożeni jesteśmy my jak i Nasze zwierzęta. Dlatego ważne jest, aby dobrze zadbać o Naszego pupila, wystarczy tylko zastosować odpowiedni środek na pchły i kleszcze, wtedy Nasz pupil będzie w 100 % bezpieczny.

Chroń pupila przed kleszczami oraz pchłami - SabunolIdealnym rozwiązaniem dla Naszego pupila będą specjalne produkty, które mają za zadanie odstraszać pchły i kleszcze. Godną polecenia marką środków na pchły i kleszcze jest Beaphar. Jest to sprawdzony środek, po którym nie zauważymy żadnych kleszczy ani pcheł na Naszym czworonogu. Popularnym środkiem na pchły i kleszcze od kilku lat stają się specjalne preparaty w formie płynu. Stworzono różnego rodzaju płyny, tak aby mogły skutecznie chronić zarówno Naszego kota jak i psa. Płyny te aplikuje się Naszemu pupilowi na grzbiecie. Substancja ta wchłania się do psiego lub kociego krwioobiegu, po czym zostaje uwalniana w postaci nieprzyjemnego zapachu , który odstrasza zarówno pchły jak i kleszcze. Dodatkowo pchły giną w ciągu od 24 do 48 godzin. Płyn taki dostępny jest w ampułkach, chroni on również przed kolejnym zarażeniem. Nasmarowanie Naszego pupila wystarczy na okres około trzech tygodni.

Innym doskonałym rozwiązaniem dla Naszego pupila będzie zastosowanie obroży insektobójczej. Aby obroża, którą nosi Nasz pupil była skuteczna musi być zmieniana co kilka miesięcy. Obroże zawierają podobny w działaniu związek chemiczny jak w przypadku płynu na pchły i kleszcze, który jest bezpieczny dla zwierząt, ale nieprzyjemny dla pasożytów. Godne polecenia są obroże przeciw pchłom i kleszczom dla psów i kotów marki Hilton, a także obroże insektobójcze dla psów i kotów marki Beaphar. Obroże te są przystosowane dla psów, małych szczeniąt, kotów oraz młodych kociąt. Kiedy jednak Nasz pupil będzie miał kleszcza, możemy usunąć go specjalną do tego zaprojektowaną pęsetą do usuwania kleszczy. Usunięcie kleszcza pęseta jest bardzo proste oraz bezpieczne. Wystarczy złapać kleszcza pęsetą, a następnie go wyciągnąć. Pamiętajmy, że zdrowie Naszego pupila jest najważniejsze. Przecież chcemy żeby był zdrowy i czuł się komfortowo, zatem należy wyposażyć Naszego kota lub psa w płyn odstraszający pchły i kleszcze bądź obrożę insektobójczą, bo przecież to tak dużo nie kosztuje, a zapewnia zdrowie i komfort Nam i Naszemu pupilowi.

Kategorie: Bez kategorii,Dla dużego psa,Dla małego psa — Majka o 12:41, 23 sty 2012

Komentarze (0) »

Brak komentarzy

RSS komentarzy do wpisu. Adres trackback

Zostaw komentarz

Dozwolone znaczniki XHTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>