Elektryczne obroże

Tresura psa | Elektryczna obroża | Szkolenie psów


Ucieczki psa na spacerze

Podczas spaceru z psem często napotykamy łąki, bądź inne miejsca, po których pies będzie mógł swobodnie pobiegać, potocznie mówiąc wyszaleć się. Jednak zdarza się, że właściciele psów, twierdzący, że idealnie znają swojego podopiecznego, mogą zostać niemile przez niego zaskoczeni. Szczególnie dotyczy to spacerów, podczas których pies zostaje spuszczony ze smyczy.

To co może wiązać się z ucieczką psa jest na przykład jego zaginięcie. W obecnych czasach dostępne są oczywiście różne formy oznakowania psa poprzez identyfikator na obroży czy też czip, ale mało kto z tego korzysta. A szkoda, gdyż każde schronisko apeluje właśnie o “czipowanie”, a państwo zasponsorowało swojego czasu także taką akcję całkowicie darmową.Kolejnym powodem do obaw może być to, że pies zostanie skrzywdzony np. potrącony przez samochód. Nikt nie zna swojego psa tak naprawdę w stu procentach, dlatego można nawet przypuszczać, że pies kogoś pogryzie.

Pomóc może w takich sytuacjach elektryczna obroża, która uczy psa posłuszeństwa i egzekwowania go. Wbrew pozorom nie jest to system treningowy bardzo skomplikowany i trzymając się kilku prostych zasad na pewno każdy osiągnie sukces.

Kategorie: Obroża elektryczna — Sylwia o 11:49, 22 cze 2010

Komentarze (0) »

Brak komentarzy

RSS komentarzy do wpisu. Adres trackback

Zostaw komentarz

Dozwolone znaczniki XHTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>