Elektryczne obroże

Tresura psa | Elektryczna obroża | Szkolenie psów


Pies i śmieci na spacerze

Bardzo wielu właścicieli psów ma ze swoimi czworonogami taki sam problem, a mianowicie taki, że podczas spacerów zachowują się one niczym odkurzacze i zapałem pochłaniają wszystko, co napotkają na swojej drodze i co wyda im się na tyle interesujące, żeby to zjeść.

Ktoś patrzący na to z boku może sobie pomyśleć, że pies jest przez właścicieli głodzony – co więcej, sami właściciele często myślą, że dają mu za mało jedzenia albo ze jest ono złej jakości etc. Tymczasem nic bardziej mylnego. Nawet jeśli pies dostanie najlepsze jedzenie w zwiększonych ilościach, na spacerach będzie zachowywał się tak samo.

Specjaliści doradzają, aby w takiej sytuacji przestać serwować psu jedzenie do miski, a podawać mu je w taki sposób, aby jego zdobywanie zamieniło się dla psa w atrakcyjne wyzwanie. Pies musi mieć świadomość, ze sam je zdobył. Niektórzy w takich sytuacjach uciekają się do stosowania elektronicznych urządzeń, takich jak specjalne obroże treningowe, co daje pożądane efekty w połączeniu z odpowiednią komendą głosową.

Kategorie: Obroża elektryczna — Majka o 13:24, 5 mar 2010

Komentarze (0) »

Brak komentarzy

RSS komentarzy do wpisu. Adres trackback

Zostaw komentarz

Dozwolone znaczniki XHTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>