Elektryczne obroże

Tresura psa | Elektryczna obroża | Szkolenie psów


Odpowiednia tresura z psem

Wychodzenie z psem na spacery jest obowiązkiem każdego właściciela. Pies nie załatwi swoich potrzeb fizjologicznych tak jak kot w kuwecie, poza tym w przeciwieństwie do kota potrzebuje solidnej, codziennej dawki ruchu.

Taka już jest psia natura i zmienić się jej nie da. Każdy z nas zapewne niejednokrotnie miał okazję podziwiać taki oto widok – właściciel szarpiący się ze swoim psem, który to za punkt honoru postawił sobie zerwanie się ze smyczy. Szarpanina nie przynosi naturalnie żadnych pożądanych efektów, a wręcz przeciwnie – tylko pogarsza sytuację. Jakie trzeba z tego wyciągnąć wnioski? Takie mianowicie, że tresura zwierzęcia została nieco zaniedbana, bo gdyby było inaczej – pies nie miałaby problemów z chodzeniem przy nodze.

W takiej sytuacji z nieocenioną wręcz pomocą przyjść mogą elektryczne obroże treningowe. Szybko i skutecznie przywołają psa do porządku. Jedna tylko uwaga, a mianowicie taka, by pupila do takiej obroży przyzwyczaić wcześniej – w domu, uniknie się dzięki temu zbędnych problemów.

Kategorie: Obroża elektryczna — Majka o 15:20, 7 lip 2010

Komentarze (0) »

Brak komentarzy

RSS komentarzy do wpisu. Adres trackback

Zostaw komentarz

Dozwolone znaczniki XHTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>