Elektryczne obroże

Tresura psa | Elektryczna obroża | Szkolenie psów


Obroże ograniczające szczekanie psów

Obroże ograniczające szczekanie psów zwane potocznie obrożami antyszczekowymi to najskuteczniejszy jak na razie sposób na nie dostawanie mandatów za zakłócanie spokoju. Chodzi tu oczywiście o mandaty, które funduje nam straż miejska za szczekanie naszych psów. A wymienioną wcześniej straż wzywa nie kto inny jak Twój sąsiad.

obroze-antyszczekowe

I jest to najważniejszy powód dla jakiego warto stosować taką obrożę. Ale na jakiej zasadzie ona działa? Obroża taka ma za zadanie wykryć szczekanie, wycie bądź ujadanie psa i skorygować jego zachowanie nieprzyjemnym bodźcem. Prosta zasada związku przyczynowo skutkowego, którą pies bardzo dobrze rozumie. Czynnik taki może być impulsem korekcyjnym, który napina psu mięśnie, może być dawką sprayu zapachowego (np. cytrynowy) lub może być emitowanym sygnałem ultradźwiękowym.

Alternatywę dla takich obroży stanowią specjalne nadajniki, które ustawia się niedaleko zwierzęcia – w przypadku nadmiernego szczekania wysyłają one ultradźwięki. Bardzo istotny element każdej obroży antyszczekowej stanowi czujnik wibracji krtani. Dzięki niemu obroża się nie włączy, kiedy szczekać będzie inny pies. W modelach nieco bardziej wyspecjalizowanych poziom impulsów można zaprogramować. Źródło zasilania obroży stanowią baterie – zwykłe „paluszki” albo akumulatorki, które są co prawda droższe, ale nadają się do wielokrotnego użytku (trzeba je ładować).

Kategorie: Obroża antyszczekowa — Sylwia o 9:56, 28 gru 2009

Komentarze (0) »

Brak komentarzy

RSS komentarzy do wpisu. Adres trackback

Zostaw komentarz

Dozwolone znaczniki XHTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>