Elektryczne obroże

Tresura psa | Elektryczna obroża | Szkolenie psów


Specjalna obroża treningowa do tresury psów

Pies pod dyskretną kontrolą to marzenie każdego właściciela. W dzisiejszych czasach jest ono jak najbardziej możliwe do zrealizowania – wszystko za sprawą obecności na rynku elektronicznych systemów treningowych.

Składają się one z dwóch podstawowych elementów, a mianowicie z obroży zakładanej psu oraz z nadajnika, który z wyglądu przypomina telewizyjnego pilota. Zwierzę szkoli się za pomocą specjalnych komend wydawanych przez ten nadajnik właśnie i tutaj wyszczególnić można trzy ich odmiany. Każda z nich ma oczywiście postać impulsu elektrycznego, a może być to dźwiękowy sygnał, sygnał ostrzegawczy (krótki) oraz sygnał korekcyjny. Poszczególne sygnały są dostępne na różnych poziomach – ile ich jest dokładnie, to już jest uzależnione od modelu obroży.

Im bardziej model zaawansowany i profesjonalny, tym większa jest liczba tych poziomów – to wpływa naturalnie na cenę obroży, ale z drugiej strony daje o wiele większe możliwości w zakresie pracy ze zwierzęciem, więc jest bardziej opłacalne.

Kategorie: Obroża elektryczna — Majka o 13:48, 15 maja 2010

Komentarze (0) »

Brak komentarzy

RSS komentarzy do wpisu. Adres trackback

Zostaw komentarz

Dozwolone znaczniki XHTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>