Elektryczne obroże

Tresura psa | Elektryczna obroża | Szkolenie psów


Niezawodne systemy treningowe

Gdy posiadamy duże psy, które swobodnie mogą poruszać się po podwórzu, to bez wątpienia często spotykamy się z psuciem i niszczeniem siatek oraz ogrodzeń. Nieważne czy pies podkopuje ogrodzenie, kopie doły na podwórku, czy obsikuje płoty, istotne jest to, że robi rzeczy, których robić nie powinien. Często tradycyjne formy treningu nie wystarczają i zmuszeni jesteśmy zasięgnąć rady weterynarza. Aby jednak zaoszczędzić pieniądze, powinniśmy samodzielnie poszukać informacji na ten temat w Internecie, który aż obfituje w najróżniejsze strony www, zawierające ciekawe formy treningu i dane o urządzeniach elektrycznych, które mogłyby nam się spodobać. Psucie ogrodzeń to jednak coś więcej niż zwykłe obsikiwanie drzew i kwiatów przez psa.

Powinniśmy zatem skorzystać z odpowiedniego systemu, najlepiej elektronicznego pastucha lub innego, podobnego rodzaju niewidocznego ogrodzenia, za pomocą którego zlikwidujemy dla psa dostęp do danego punktu w ogrodzie. Możemy wokół działki przeciągnąć przewód elektryczny, który w połączeniu z systemem niewidocznego ogrodzenia sprawi, że nasz pies nie będzie podchodził do granic podwórka i nie będzie niszczył, ani podkopywał płotu lub siatki. Ten sposób może być drogi, jednakże warto zainwestować te kilkaset złotych, by dostać system niezawodny i skuteczny. Poza tym – elektryczny pastuch w połączeniu z elektryczną obrożą to doskonały system treningowy dla psa. Podobnie jest też z samą obrożą i pilotem manualnym, za pomocą których możemy bezproblemowo i łatwo wytresować naszego czworonoga. Choć ów system wydawać się może trudny w obsłudze i dość wątpliwy, jeśli chodzi o humanitarność, nie powinniśmy się tym zbytnio przejmować.

Wszelkie nowoczesne urządzenia elektryczne, służące do treningu ze zwierzętami, są atestowane i posiadają odpowiednie certyfikaty. Tak jest właśnie najczęściej w przypadku sprawdzonych, doświadczonych marek urządzeń, chociaż musimy uważać na firmy, które dopiero powstały i wypuściły pierwsze partie produktu. W przypadku tych ostatnich ryzyko zagrożenia zdrowiu naszemu zwierzakowi jest najwyższe i powinniśmy się ich wystrzegać, albo poczekać na opinie ekspertów i weterynarzy. Tak czy inaczej – wszelkie elektryczne urządzenia to bez wątpienia ciekawa i wydajna alternatywa dla klasycznego, tradycyjnego fizycznego systemu tresowania zwierząt.

Kategorie: Obroża elektryczna — Majka o 16:19, 9 wrz 2010

Komentarze (0) »

Brak komentarzy

RSS komentarzy do wpisu. Adres trackback

Zostaw komentarz

Dozwolone znaczniki XHTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>