Elektryczne obroże

Tresura psa | Elektryczna obroża | Szkolenie psów


Jak stosować elektryczne obroże ?

Tresury psa nie trzeba od razu rozpoczynać z obrożą elektryczną. Jednak w przypadku obroży elektrycznej, jej działanie opiera się na związkach przyczynowo – skutkowych, na których opiera się także myślenie psa.

Kiedy pies robi coś niedozwolonego należy wydać mu odpowiednią komendę głosową. jeśli jej nie posłucha można za pomocą pilota wysłać do obroży sygnał dźwiękowy lub wibrację. Ponownie należy wypowiedzieć stosowną komendę. jeśli w dalszym ciągu pies nie słucha należy wysłać do obroży impuls korekcyjny – elektrostatyczny. jest to bodziec odczuwalne przez każdego psa, niemniej jednak każda dobra obroża elektryczna posiada regulacje siły takiego impulsu. Każdy pies jest przecież inny.

Warto też pamiętać o tym, że obroża elektryczna nie służy do karania psa! Jeżeli pies w końcu wykona nasze polecenie trzeba go koniecznie pochwalić. Uczymy go wtedy, że: nieposłuszeństwo = nieprzyjemny impuls, natomiast posłuszeństwo = nagroda. Jest to zasada prosta, ale takie właśnie jest myślenie psa i trzeba się tych zasad trzymać jeżeli chcemy osiągnąć pozytywne wyniki w tresurze.

Kategorie: Obroża elektryczna — Sylwia o 12:25, 25 maja 2010

Komentarze (0) »

Brak komentarzy

RSS komentarzy do wpisu. Adres trackback

Zostaw komentarz

Dozwolone znaczniki XHTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>