Elektryczne obroże

Tresura psa | Elektryczna obroża | Szkolenie psów


Jak należy szkolić psa z elektroniczną obrożą?

Przed rozpoczęcie używania obroży elektronicznej z pilotem jako przedmiotu do tresury, należy psa do tego przygotować. Przed taką tresurą pies powinien znać już takie komendy jak: „SIAD”, „NIE WOLNO” czy „DO MNIE”. Chodzi tu mianowicie o to, by nie były one w jego życiu nowością, że już Twój pupil zaczął „łapać” o co w tym wszystkim chodzi. Obroża elektroniczna jest przecież w końcu po to, by różnych komend psa nauczyć. Jeżeli pies nie chce wykonywać danego polecenia możemy się tym wspaniałym wynalazkiem poprzeć, ale o tym w dalszej częśTresura-z-elektryczna-obrozaci artykułu.

Gdy już zakupisz taki zestaw wyjmij z niego obrożę i załóż psu wyłączoną. Niech pochodzi w niej około dwóch dni, by się przyzwyczaić. Taka obroża przecież różni się od tej, którą nosiłł dotychczas. Potem naładuj w pełni cały zestaw. Tresurę najlepiej rozpocząć w miejscu znanym naszemu czworonogowi. Warto używać sygnału dźwiękowego przed impulsem. Później będziesz najprawdopodobniej tylko tego potrzebował. W pierwszej kolejności należy zaznaczyć, że tresura będzie polegała na wydawaniu przesz Ciebie poleceń głosowych – komend. Gdy pies na nią nie reaguje popierasz się impulsem elektrostatycznym poprzedzonym ćwiekiem. Jeżeli chodzi o poziom impulsu – musisz go dostosować indywidualnie do swojego psa. Zaczynaj zawsze od tego słabszego, może okazać się on wystarczający.

Pamiętaj, że każdy profesjonalny sprzedawca doradzi Ci nie tylko w zakupie, ale i również będzie pomocny już po nabyciu takiej obroży. Szanujący się sprzedawca elektronicznych obroży będzie Ci również służył radą podczas szkolenia psa.

Kategorie: Dla dużego psa,Dla małego psa — Sylwia o 14:37, 8 sty 2010

Komentarze (0) »

Brak komentarzy

RSS komentarzy do wpisu. Adres trackback

Zostaw komentarz

Dozwolone znaczniki XHTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>