Elektryczne obroże

Tresura psa | Elektryczna obroża | Szkolenie psów


Elektryczna obroża SPT2420 DT Systems

Obroża elektryczna SPT2420 to nie tylko zaawansowana funkcjonalność, ale i również bardzo duży zasięg – do 2000 metrów. Systemy do tresury marki DT Systems posiadają wbudowaną antenę wewnętrzną w pasku obroży, który pomaga wyeliminować wszelkie zakłócenia w komunikacji. Warto w przypadku tej obroży bliżej przyjrzeć się pilotowi – nadajnikowi.

spt2420

Pilot posiada zaawansowany wyświetlacz LCD, z którego oczywiście można odczytać stan naładowania akumulatora oraz działający w danej chwili poziom impulsu. Samych rodzajów impulsów jest aż cztery: impuls wzrastający, impuls przeskakujący, impuls ciągły oraz impuls krótki. Definicji impulsu ciągłego i krótkiego chyba nikomu nie trzeba wyjaśniać. Ale co to jest impuls wzrastający i przeskakujący? Ten pierwszy odpowiada za zwiększanie się impulsu w miarę tego jak długo trzymamy przycisk. Po puszczeniu przycisku siła impulsu wraca do “normy” czyli do takiej mocy jaka używana była wcześniej. Jeżeli chodzi o impuls przeskakujący to wymaga on wcześniejszego zaprogramowania. Może być używany jako przycisk awaryjny wysyłający impuls o większej sile. Przykładowo: normalnie pracujesz na impulsach w zakresie 10 – 20, a jako impuls przeskakujący ustawiasz 30 – do zastosowania w sytuacjach awaryjnych, np. gdy Twój pies chce wybiec na ulicę.

Pomijając już różnorodność impulsów, trzeba zaznaczyć , że ten zestaw posiada ich aż 50 – każdy o innej sile. Obroża charakteryzuje się również tym, że jako bodziec ostrzegawczy można używać wibracji, które są bardzo skuteczne w przypadku dużych psów. Zestaw ten dostępny jest również w wersji z lokalizatorem dźwiękowym.

Kategorie: Obroża elektryczna — Sylwia o 16:40, 22 sty 2010

Komentarze (0) »

Brak komentarzy

RSS komentarzy do wpisu. Adres trackback

Zostaw komentarz

Dozwolone znaczniki XHTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>