Elektryczne obroże

Tresura psa | Elektryczna obroża | Szkolenie psów


Elektryczna obroża + skuteczne ogrodzenie

Nowe systemy elektrycznego pastucha, znane jako niewidoczne ogrodzenie cechują się dużo większą skutecznością niż popularne elektryzatory stosowane do różnej zwierzyny hodowlanej. Wiele osób uważa, że takie klasyczne pastuchy można również stosować w przypadku psów lub kotów. Owszem, nie zrobimy krzywdy zwierzęciu takim urządzeniem, gdyż można kupić elektryzator o bardzo małym napięciu.

Uwagę trzeba raczej zwrócić na skuteczność takiego pastucha w przypadku psów. Wiadomo, że krowa takiego elektryzatora nie przeskoczy. Pies jednak jest zwierzęciem zwinnym oraz dużo inteligentniejszym. Taką taśmę z elektryzatora po prostu przeskoczy lub przeczołga się pod nią. Niewidoczne ogrodzenie przeznaczone typowo dla psów działa na zasadzie radiowej. Psu zakładana jest na szyję obroża elektroniczna – odbiornik. W ogrodzie natomiast rozkładamy przewód antenowy np. wokół ogrodzenia. W garażu umieszczamy nadajnik, podłączając do niego początek i koniec przewodu, tak by tworzył obieg zamknięty.

Strefa w jakiej pies otrzyma impuls elektrostatyczny może zaczynać się już 1,5 metra od przewodu. Można ją także rozszerzyć do kilku metrów. Zatem nie jest to jednorazowy bodziec w przypadku dotknięcia elektryzatora, tylko strefa, w której bodziec korekcyjny będzie kilkakrotnie powtarzany. Dlatego właśnie niewidoczne ogrodzenia sprawdzają się w przypadku domowych czworonogów, czyli psów i kotów.

Kategorie: Niewidoczne ogrodzenie — Sylwia o 12:06, 20 mar 2010

Komentarze (0) »

Brak komentarzy

RSS komentarzy do wpisu. Adres trackback

Zostaw komentarz

Dozwolone znaczniki XHTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>