Elektryczne obroże

Tresura psa | Elektryczna obroża | Szkolenie psów

Elektryczne obroże i tresura psa

Elektryczne obroże do tresury psów są wyjątkowo skutecznym i efektywnym sposobem tresury psa. Należy jednak pamiętać, że używanie elektrycznych obroży treningowych dla psów polega na współpracy z psem i wymaga od właściciela pewnego wysiłku w celu wypracowania u psa pozytywnych nawyków. W żadnym wypadku nie powinno się stosować urządzenia jakim jest elektryczna obroża jako sposobu tylko i wyłącznie karania psa.

setters anglaisNajważniejszym atutem jaki oferuje elektryczna obroża dla psa jest możliwość natychmiastowego reagowania na negatywne zachowania – dokładnie w momencie gdy mają one miejsce, przy czym nie ma konieczności niepotrzebnego ograniczania swobody psów gdyż wybrane systemy treningowe pozwalają na współpracę pilota z obrożą na dużym dystansie. Profesjonalna obroża elektryczna może oferować zasięg pracy od 400 do nawet 3.000 metrów.

Tresura psa z elektroniczną obrożą treningową może się rozpocząć już u psów, które skończyły 6 miesięcy i znajdują się w dobrej kondycji fizycznej.

Obroża elektryczna znana również pod nazwą teletakt lub obroża elektroniczna występuje w trzech głównych odmianach w zależności od przeznaczenia i oferowanej funkcjonalności:

  • Jako obroża treningowa z pilotem do tresury psa
  • Jako obroża ograniczająca uporczywe szczekanie, ujadanie i wycie psów
  • Jako obroża ograniczająca dostęp pupila do wybranych miejsc w domu lub w ogrodzie – systemy typu elektryczny pastuch dla psa jako niewidoczne ogrodzenie

Wybierając obrożę treningową warto sprawdzić przede wszystkim czy posiada ona certyfikat CE. Na rynku pojawia się dużo niesprawdzonych urządzeń i różnych trenażerów dla psów z Chin. Wątpliwa jakość tych obroży elektrycznych może być zagrożeniem dla Twojego psa. Dodatkowym certyfikatem na który warto zwrócić uwagę jest certyfikat ECMA poświadczający stosowanie impulsów o określonych parametrach, wysoką jakość obroży do tresury i bezpieczeństwo psa pracującego z daną elektryczną obrożą.