Elektryczne obroże

Tresura psa | Elektryczna obroża | Szkolenie psów


Elektryczna obroża a złe nawyki psa

Oduczenie psa niepożądanych zachowań wymaga naprawdę sporo cierpliwości i pracy. Zanim jednak zastosowane zostaną odpowiednie metody treningowe (w tym również i takie bazujące na elektronicznych systemach szkoleniowych), trzeba bardzo dokładnie zdefiniować, skąd właściwie biorą się takie niepożądane zachowania – dopiero wtedy podejmować można jakiekolwiek działania.

Inne podejście należy mieć w sytuacji, kiedy chodzi o wyeliminowanie niepożądanych zachowań o charakterze instynktownym, a inne w przypadku zachowań wyuczonych. Jeżeli chodzi o zachowania wyuczone, należy poprzez nie rozumieć takie, w wyniku których pies osiąga dla siebie jakieś korzyści. W tym przypadku zdecydowanie najlepiej jest skorzystać z fachowej pomocy instruktora. On będzie wiedział, jak sobie z problemem poradzić.

Wyuczonych zachowań nie da się całkowicie wyeliminować. Można jednak te niemile widziane zastąpić innymi, takimi jak najbardziej mile przez właścicieli widzianymi. Pamiętać jednak trzeba, że będzie to wymagało pracy.

Kategorie: Obroża elektryczna — Majka o 13:09, 5 cze 2010

Komentarze (0) »

Brak komentarzy

RSS komentarzy do wpisu. Adres trackback

Zostaw komentarz

Dozwolone znaczniki XHTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>