Elektryczne obroże

Tresura psa | Elektryczna obroża | Szkolenie psów


Elektroniczna obroża antyszczekowe BC-200E

Obroża antyszczekowa BC-200E marki Innotek to jeden z najbardziej uniwersalnych modeli obroży antyszczekowych.  Jest uniwersalna ponieważ można ją stosować u psów ważących więcej niż 5 kg, lecz górnej granicy w zasadzie nie ma. Największa skuteczność jest jednak zaobserwowana u psów ważących nie więcej aniżeli 30 kg.

bc-200e

Obroża ta posiada siedem poziomów impulsów, które dopasowują się automatycznie do temperamentu psa. Jest to dość duża skala, ale najistotniejszym plusem jest jednak to, że siła impulsu dopasowuje się samoczynnie.  Opisywana obroża antyszczekowa posiada również czujnik wibracji krtani.  Taki sensor to podstawa w każdej dobrej obroży przeciwszczekaniu. Zapobiega on bowiem przypadkowemu uruchomieniu się obroży w momencie gdy szczeka inny pies.

BC-200E marki Innotek zasilana jest na doładowywany akumulatorek. Po prostu należy podłączyć obrożę do ładowarki, aby znów była sprawna. Ograniczy to koszty eksploatacji związane z zakupem kolejnych baterii. Być może ta obroża nie jest tanim modelem, ponieważ jej cena wynosi około pięciuset złotych. Jednak posiada ona swój zamiennik zasilany na baterię – cena jest wtedy niższa o około dwieście złotych.

Kategorie: Obroża antyszczekowa — Sylwia o 17:58, 19 lut 2010

Komentarze (0) »

Brak komentarzy

RSS komentarzy do wpisu. Adres trackback

Zostaw komentarz

Dozwolone znaczniki XHTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>